Έλεγχος των φοιτητών της κλινικής άσκησης του 6ου έτους για τον κορονοϊό
![](https://www.med.auth.gr/sites/default/files/styles/medium/public/field/image/medsitecovid01.jpg?itok=f-5ymMpS)
Σύμφωνα με απόφαση του Υπουργείου Υγείας όλοι οι εργαζόμενοι στα νοσοκομεία επιστρέφοντας από άδεια υποχρεούνται να υποβληθούν σε μοριακό έλεγχο για τον νέο κορονοϊό. Η απόφαση αυτή περιλαμβάνει και τους φοιτητές του Τμήματος Ιατρικής που θα πραγματοποιήσουν την κλινική άσκηση του 6ου έτους. Ο έλεγχος θα γίνει στο νοσοκομείο που πραγματοποιεί ο κάθε φοιτητής την κλινική άσκηση.
Για λεπτομέρειες συμβουλευτείτε το επισυναπτόμενο αρχείο.
Οι φοιτητές που θα ασκηθούν στο Γ.Ν. Παπαγεωργίου να ενημερωθούν και από τη νεότερη σχετική ανακοίνωση εδώ: https://www.med.auth.gr/article/gn-papageorgioy-eleghos-ton-foititon-toy-6oy-etoys-gia-ton-koronoio.
Οι φοιτητές που θα ασκηθούν στο Γ.Ν. Ιπποκράτειο να ενημερωθούν και από τη νεότερη σχετική ανακοίνωση εδώ: https://www.med.auth.gr/article/gn-ippokrateio-eleghos-ton-foititon-toy-6oy-etoys-gia-ton-koronoio.
Από την Γραμματεία του Τμηματος