OΔΗΓΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ «ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ: Πρακτικές γνώσεις για την ανίχνευση & τη διαχείρισή της»-16ης ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2023
![](https://www.med.auth.gr/sites/default/files/styles/medium/public/field/image/ypoyrgeio_ygeias_0.png?itok=LsrvcB2v)
Η 3η Υγειονομική Περιφέρεια Μακεδονίας σας αποστέλλει πρόσκληση συμμετοχής στην υβριδική επιστημονική ημερίδα που διοργανώνει, με τίτλο «ΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ: Πρακτικές γνώσεις για την ανίχνευση & τη διαχείρισή της», την Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου 2023, ώρα 10:00-16:30, στο αμφιθέατρο του ΓΝΘ Παπαγεωργίου.
Στόχος της ημερίδας είναι να αναδείξει τους τρόπους ανίχνευσης, αναγνώρισης και διαχείρισης του φαινομένου της παιδικής κακοποίησης και να δώσει το μήνυμα της κοινωνικής και επαγγελματικής ευαισθητοποίησης για την καταπολέμηση του, στους επαγγελματίες υγείας αλλά και σε άλλες επαγγελματικές ομάδες που εργάζονται με ή και για παιδιά..
Σας επισυνάπτουμε στο παρόν οδηγίες συμμετοχής και πρόγραμμα της ημερίδας. Σας επισημαίνουμε ότι και η φυσική παρουσία απαιτεί ηλεκτρονική εγγραφή! Ο μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων στο αμφιθέατρο του ΓΝΘ Παπαγεωργίου είναι 250 και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας βάσει του χρόνου ηλεκτρονικής εγγραφής των ενδιαφερόμενων.
Οι σύνδεσμοι στο επισυναπτόμενο pdf αρχείο (ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ…) είναι ενεργοί οπότε πατώντας επάνω μπορείτε να πραγματοποιήσετε την εγγραφή σας, επιλέγοντας τον τρόπο συμμετοχής σας (φυσική παρουσία ή διαδικτυακά).
Οι οδηγίες για όσους επιθυμούν τη συμμετοχή τους στην ημερίδα, έχουν επίσης αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της 3ης ΥΠΕ, στους συνδέσμους:
https://www.3ype.gr/ στο σημείο ΘΕΜΑΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΚΑΙ Προγράμματα και Δράσεις Δημόσιας Υγείας