Αποδοχή του Αν. Καθηγητή Χριστόφορου Κοσμίδη ως τακτικού μέλους του Κολλεγίου Αμερικανών Χειρουργών
![Αποδοχή του Αν. Καθηγητή Χριστόφορου Κοσμίδη ως τακτικού μέλους του Κολλεγίου Αμερικανών Χειρουργών](https://www.med.auth.gr/sites/default/files/styles/medium/public/field/image/medsitecosmidis.jpg?itok=x_9xIYP4)
Σας ενημερώνουμε για μια ακόμη μεγάλη επιτυχία ενός μέλους ΔΕΠ του Τμήματός μας, σε διεθνές επίπεδο:
Ο Αναπληρωτής καθηγητής Χειρουργικής Χριστόφορος Σ. Κοσμίδης, έγινε δεκτός ως τακτικό-ενεργό μέλος του Κολλεγίου Αμερικανών Χειρουργών (FACS). Η ορκομωσία του έλαβε χώρα στις 04/10/2020 διαδυκτιακά λόγω της πανδημίας Covid-19. Επισυνάπτεται ο σχετικός τίτλος.