ΕΠΙΜΝΗΜΟΣΥΝΗ ΔΕΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ, ΣΤΑ ΤΕΜΠΗ
![](https://www.med.auth.gr/sites/default/files/styles/medium/public/field/image/apth4_27.jpg?itok=rzZDwpCP)
Με πρωτοβουλία των Πρυτανικών Αρχών, την Κυριακή 12 Μαρτίου, στην Ιερά Μονή Βλατάδων, μετά το τέλος της θείας λειτουργίας, θα τελεστεί επιμνημόσυνη δέηση στη μνήμη των αδικοχαμένων φοιτητών μας, στο τραγικό σιδηροδρομικό δυστύχημα, στα Τέμπη, χοροστατούντος του Θεοφιλάστατου Επισκόπου Αμορίου κ. Νικηφόρου.
Προσκαλούμε όλα τα μέλη της Πανεπιστημιακής κοινότητας να παραστούν στην επιμνημόσυνη δέηση.
Οι Πρυτανικές Αρχές