Μαθήματα Αμφιθεάτρου Γ΄ Ορθοπαιδικής Κλινικής
![](https://www.med.auth.gr/sites/default/files/styles/medium/public/field/image/papageorgiou1_70.jpg?itok=kSNOA3qF)
Τα θεωρητικά μαθήματα των φοιτητών της Γ΄ Ορθοπαιδικής Κλινικής (Γ.Ν. Παπαγεωργίου) για το μάθημα της Ορθοπαιδικής του Ζ΄ εξαμήνου για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020 ξεκινούν τη Δευτέρα 7/10/2019 στις 15:00.
Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται στο Β΄ Αμφιθέατρο της Ιατρικής.
Το πρώτο μάθημα θα είναι κοινό με τους φοιτητές της Α΄ Ορθοπαιδικής Κλινικής (Γ.Ν. Παπανικολάου) και θα έχει θέμα «Εισαγωγή στην Ορθοπαιδική. Τρόποι ακινητοποίησης».
Το αναλυτικό πρόγραμμα των μαθημάτων αναμένεται να αναρτηθεί σύντομα.
Από τη Γραμματεία της
Γ΄ Ορθοπαιδικής Κλινικής Α.Π.Θ.