ΙΑ1005: Αναπλήρωση εργαστηρίων του μαθήματος για φοιτητές μεγαλύτερων ετών
Αγαπητές και αγαπητοί συνάδελφοι,
Μετά από αιτήματα που λάβαμε από εσάς, αποφασίσαμε να πραγματοποιήσουμε άμεσα τα εργαστήρια του μαθήματος "Εισαγωγή στις Κλινικές Δεξιότητες και την Πρακτική Άσκηση" (εισαγωγή στη λήψη ιστορικού, πρόληψη λοιμώξεων, λήψη ζωτικών σημείων, ενέσεις και BLS/AED) για όσους φοιτητές δεν μπορεσαν να τα παρακολουθήσουν πέρυσι το χειμερινό εξάμηνο.
Τα εργαστήρια θα πραγματοποιηθούν τις πρώτες τρεις εβδομάδες του εξαμήνου 16:00 - 18:00 (Δευτέρα - Πέμπτη) και 15:00 - 17:00 (Παρασκευή) στο Κέντρο Κλινικών Δεξιοτήτων και Προσομοίωσης με έναρξη τη Δευτέρα 03 Οκτωβρίου 2022.
Για να μπορέσουμε να οριστικοποιήσουμε το πρόγραμμα και τις ομάδες παρακαλούμε όσους θέλουν να παρακολουθήσουν τα εργαστήρια να δηλώσουν άμεσα συμμετοχή συμπληρώνοντας τη φόρμα που θα βρουν εδώ
forms.gle/1P7TuvmjQLvDE18y9 μέχρι την Παρασκευή 30.09.2022 ώρα 23:59.
ΠΡΟΣΟΧΗ δεν θα δοθεί άλλη δυνατότητα αναπλήρωσης μέσα στο εξάμηνο καθώς τα τμήματα των φετινών πρωτοετών θα είναι πλήρη.
Με εκτίμηση,
Εκ μέρους των συντονιστών του μαθήματος,
Ε. Σμυρνάκης
Αναπλ. Καθηγητής Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας - Ιατρικής Εκπαίδευσης
Τμήμα Ιατρικής ΑΠΘ
email pfyauth@gmail.com
Γραμματεία 2310 999135 (κ. Αυγέρος Ιωάννης)