Γ' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ - ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 5ΟΥ ΕΤΟΥΣ
![](https://www.med.auth.gr/sites/default/files/styles/medium/public/field/image/papageorgioy1_124.jpg?itok=NnHe0usj)
Αγαπητοί φοιτητές
Αρχικά σας καλωσορίζουμε στην Γ ΄Παθολογική κλινική για την εκπαίδευση σας στην Παθολογία.
Τα μαθήματα διεξάγονται κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή. Η κλινική διδασκαλία των φοιτητών στους θαλάμους γίνεται από 8:00 – 10:00π.μ και ακολουθούν τα μαθήματα αμφιθεάτρου στην αίθουσα Σεμιναρίων, στο ισόγειο του νοσοκομείου Παπαγεωργίου από 10:00 – 12:00μ.μ.
Επισημαίνεται ότι σύμφωνα με την απόφαση του Υπουργείου Υγείας (Άρθρο 36 «Υποχρεωτικότητα εμβολιασμού» του Ν. 4829, ΦΕΚ 166/10-9-2021) η άσκηση στους θαλάμους της κλινικής θα γίνεται μόνο από τους φοιτητές που έχουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης το τελευταίο 6μηνο, το οποίο θα πρέπει να προσκομιστεί σε έντυπη ή ηλεκτρονική μορφή ΠΡΙΝ την πρώτη είσοδο στην κλινική. Διαφορετικά δεν θα μπορείτε να προσέλθετε και θα υπάρξει κίνδυνος απώλειας του εξαμήνου όσον αφορά το μάθημα. Τέλος, σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις, η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική καθ’ όλη την παραμονή στις Κλινικές.
Ο Διευθυντής
Βασίλειος Κώτσης
Καθηγητής