Η Ελληνική Ομοσπονδία Καρκίνου – ΕΛΛΟΚ σας προσκαλεί στην επιστημονική διημερίδα για τις αιματολογικές κακοήθειες, με τίτλο “Μοιραζόμαστε γνώση & εμπειρίες”, η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 22-23 Σεπτεμβρίου 2023 στο ξενοδοχείο My Way Hotel & Events, στην Πάτρα.
Για να παρακολουθήσετε τη διημερίδα δια ζώσης, συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα εγγραφής:
Η θεματολογία της διημερίδας θα περιλαμβάνει εισηγήσεις σχετικά με τις ιδιαιτερότητες και τους ενδεδειγμένους τρόπους αντιμετώπισης των διαφορετικών τύπων αιματολογικών κακοηθειών. Θα παρουσιαστούν επίσης οι νεότερες εξελίξεις στη θεραπεία και η αξία των κυτταρικών και γονιδιακών θεραπειών, καθώς και ο κομβικός ρόλος των βιοδεικτών. Επιπλέον, θα περιλαμβάνει και ένα workshop με τη συμμετοχή ασθενών, φροντιστών, επαγγελματιών υγείας, ψυχολόγων και κοινωνικών λειτουργών. Το workshop θα επικεντρωθεί στις ιδιαίτερες ανάγκες των ασθενών με αιματολογικές κακοήθειες, σε όλη τη διάρκεια της πορείας τους με τη νόσο.
Η διημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο My Way Hotel & Events στην Πάτρα (Λεωφ. Όθωνος – Αμαλίας 16) και θα μεταδοθεί ζωντανά από την ιστοσελίδα και τη σελίδα της ΕΛΛΟΚ στο Facebook.