Kλινική άσκηση «Νευροχειρουργικής» για τους 6ετείς φοιτητές - Β΄ Νευροχειρουργική Κλινική
![](https://www.med.auth.gr/sites/default/files/styles/medium/public/field/image/ippokrateio1_9_95.png?itok=Le7r82tG)
Ανακοινώνεται από την Β΄ Νευροχειρουργική Κλινική Α.Π.Θ., Γ.Ν.Θ. «Ιπποκράτειο», ότι η κλινική άσκηση της «Νευροχειρουργικής» για τους 6ετείς φοιτητές (στο πλαίσιο της Χειρουργικής) θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 26.08.2024. Οι φοιτητές υποχρεούνται να βρίσκονται στο γραφείο Ιατρών της Κλινικής, Κτίριο Γ’ 4ος όροφος (λήψη παρουσιών) στις 08:00.
Η εκπαίδευση των φοιτητών πρόκειται να πραγματοποιηθεί σε ομάδες (έναρξη από τη 2η εβδομάδα του 1ου Τριμήνου) σύμφωνα με το πρόγραμμα του Ιατρικού Τμήματος, ως ακολούθως:
...................................................................
Διευκρινίζεται ότι απαιτείται όλοι οι φοιτητές να φέρουν ιατρική ποδιά και νευρολογικό σφυράκι.
Θα ακολουθήσει ανακοίνωση και για τους φοιτητές του 2ου και 3ου Τριμήνου με τη λήξη της κλινικής άσκησης του 1ου Τριμήνου.
Από τη Γραμματεία