Γραμματεία

Γραμματεία ΠΜΣ «Προκαρκινικές Παθήσεις στη Γυναικολογία»

6) Το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) με τίτλο «Προκαρκινικές παθήσεις στη Γυναικολογία», σχεδιάστηκε για να λειτουργήσει από το Τμήμα Ιατρικής, της Σχολής Επιστημών Υγείας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ), από το ακαδημαϊκό έτος 2022‐2023. Το προτεινόμενο πρόγραμμα σπουδών εστιάζει στην κατάρτιση των νέων επιστημόνων σε ότι αφορά την παθοφυσιολογία, τους προδιαθεσικούς παράγοντες, τη συμπτωματολογία, τις διαγνωστικές μεθόδους και την αντιμετώπιση των προδιηθητικών παθήσεων στη Γυναικολογία με ιδιαίτερη εστίαση την πρώιμη διάγνωση και αντιμετώπιση τους. Το Μεταπτυχιακό πρόγραμμα διαρκεί 3 εξάμηνα (90 ECTS). Μετά την επιτυχή εκπόνηση διπλωματικής εργασίας κατά το Γ΄ εξάμηνο, οδηγεί σε Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στις  «Προκαρκινικές Παθήσεις στη Γυναικολογία».

ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ Γ.Ν.Θ.
Κτίριο: Α', 4ος όροφος